Volvo V50 Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Dünya’nın en sağlam otomobillerini ürettiği var sayılan Volvo’nun yine taş gibi sağlam modellerinden bir tanesi olan V50 nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volvo V50 inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Volvo V50 d segmentinde oldukça konforlu, donanımlı ve sağlam bir otomobil olarak karşımıza çıkmaktadır. Premium sınıfta yer alan bu model ülkemizde 2005-2011 yılları arasında üretilip satılmıştır. Çok kaliteli bir araç olmasına rağmen fazla tutulmamıştır.

İlginizi çekebilir: Renault Latitude Nasıl Bir Araba, Alınır Mı?

Volvo V50 Nasıl Bir Araba?

 V50, Volvo tarafından 2004 yılından 2013 yılına kadar üretilen bir kompakt premium hatchback arabadır. V50, Volvo S40 ile aynı platform üzerine kurulmuştur ve konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi sunmak amacıyla tasarlandı. V50’nin standart donanımı arasında güvenlik özellikleri arasında hız sınırı uyarısı, hız kontrol sistemi, kör nokta uyarı sistemi, park sensörleri, sürücü yorgunluk uyarı sistemi ve dikkat dağınıklığı uyarısı bulunur. Bunların yanı sıra, konfor özellikleri arasında klima, Bluetooth bağlantısı, sunroof, keyless giriş ve çıkış sistemi gibi seçenekler sunulur. V50, 2005 yılından itibaren 1.6 (benzinli), 1.6 D, 2.0 D, 2.5 T5 gibi benzinli ve dizel seçenekleri ile satılmıştır. Ayrıca, Drive, Dynamic, Prime ve sportif R-Design sürümü de mevcuttur. Volvo V50, Volvo’nin kompakt premium hatchback segmentindeki yerini almış ve müşterilerine güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi sunmuştur.

volvo v50 arkadan

Volvo V50 Kullanıcı Yorumu

Kendime station wagon büyük aile aracı ararken uygun fiyatı ve kaliteli yapısıyla bildiğim bir Volvo V50 aldım. 2 yıl boyunca kullandığım bu araba hakkında detaylı bilgi vermek istiyorum. Öncelikle içinden başlayacak olursak oldukça sadece ve kaliteli bir iç mekana sahiptir. Ön göğüs ve kapı içleri gibi yumuşak kaliteli bir malzeme kullanılmıştır. Ön tarafının genişliği güzeldir. Arka diz mesafesi ise oldukça geniştir. Arka tarafta 3 yetişkin rahatlıkla oturabilir. Koltuklarında deri döşemelere yer verilmiştir. Yolda giderken konfor adına her şey var. Yol, motor ve rüzgar sesini asla içeriye almıyor. Diğer taraftan çok üstün bir yol tutuşa sahiptir. Ne sert virajlara yüksek hızlarda girmeme rağmen bana mısın demeden dönüyor. Yolda hızlandıkça asfalta basıyor. Bendeki V50, 1.6 D dizel motora sahip olanıydı. Kasasının ağır olması sebebiyle öyle çok üstün bir motor performansı beklemeyin. Ancak V50 zaten performans için değil konfor için tercih edilecek bir otomobildir. Arka süspansiyonları yumuşak olduğu için kasislerde geçişleri hiç hissettirmiyor.

Volvo V50 Alınır Mı?

Oldukça konforlu, kaliteli ve donanımlı bir araç olmasına rağmen ben olsam bir daha almazdım. Bunda yakıt tüketiminin yüksek olması bir hayli rol oynuyor. Dizel motorlu olmasına rağmen şehir içinde 7, şehir dışında 9 litre yakıt tüketimi vardı. Diğer bir husus ise bakım fiyatlarının çok pahalı olması. Ayrıca yedek parça ihtiyacınız olduğunda özellikle kaporta ve plastik aksamlarda astronomik rakamlar istiyorlar. İkinci eli çok hızlı değildir. Ben satarken çok zorlanmıştım. Tüm bu hususları göz önüne aldığınızda kabul ediyorsanız mutlaka temiz kullanılmış bir tanesini almaya özen göstermelisiniz.

Kaynak: otogenel

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Kopyalamak Yasaktır
Scroll to Top