Alfa Romeo GTV 2.0 TB Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Alfa Romeo’nun 1990’lı yıllarda ürettiği spor modeli olan GTV nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Alfa Romeo GTV 2.0 TB modelinin inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Alfa Romeo üretildiği tüm zamanlar boyunca dünyanın en güzel tasarımlı araçlarını ürettiği varsayılır. GTV ise garip tasarımlı bir spor modeldir. Ülkemizde 90’lı yılların ikinci yarısından sonra çok az sayıda getirilmiştir. Çok çok az olmasına rağmen bugün klasik ve değerli otomobiller sınıfındadır. Zaten ikinci el fiyatlarına baktığımız zaman çok uçuk rakamlar istendiğini görürsünüz. Çünkü GTV gündelik hayatta kullanım için değil koleksiyonluk bir araba olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlginizi çekebilir: Alfa Romeo 145 Nasıl Bir Araba, Alınır Mı?

Alfa Romeo GTV 2.0 TB Nasıl Bir Araba?

Alfa Romeo GTV, Alfa Romeo tarafından üretilen bir spor otomobildir. İlk kez 1995 yılında piyasaya sürüldü ve 1999 yılına kadar üretildi. Bu otomobil, klasik bir spor otomobil tarzında tasarlandı ve sürüş keyfini ve dinamik performansı öncelikli olarak düşünülmüştür. GTV, Alfa Romeo’nun tarihinde birçok güçlü ve prestijli model arasında yer almaktadır ve hala Alfa Romeo hayranları tarafından sevilen ve aranılan bir otomobil olarak kabul edilir.

Kaputunun altında 2.0 litre hacimli 200 beygir ve 271 Nm tork güç üreten 6 silindirli bir motor bulunmaktadır. Şehir içinde 18.7, şehir dışında 9 litre gibi bir yakıt tüketimi vardır. Zaten Avrupa’da “yakıt düşmanı” lakabını almıştır. Maksimum hızı 235 km/s olmakla birlikte 0’dan 100 km hıza 7.5 saniyede çıkabilmektedir.

alfa romeo gtv arka ve yandan

Alfa Romeo GTV 2.0 TB Kullanıcı Yorumu

Bir arkadaşımdan aldığım GTV ile biraz zaman geçirme fırsatı buldum. Öncelikle arabayı dıştan gördüğünüz zaman çok garip tasarımı dikkat çekiyor. Önden böcek gibi duruyor, arkadan ise boydan boya uzanan stop farları dikkat çekiyor. Bu arabada Ferrari tasarımcılarının eli olduğu çok belli oluyor. Tek kapılı coupe kasası çok ilginç duruyor. Koltuklarında ise deri döşemeye yer verilmiş. Oldukça sportif bir koltuk yapısı vardır. Motor performansı ise bana beklediğimden daha düşük geldi. Örneğin 6 silindir olduğunu duyunca basınca gider diyordum ama yanıldım. Ara hızlanmalarda öyle sizi koltuğa yapıştıran bir gücü yok. Otobanda son hız denemesi yaptım ama 200 km/s hızın üstüne çıkamadı.

Alfa Romeo GTV 2.0 TB Alınır Mı?

Bu araba öyle fiyatına bakıp gündelik kullanımlar için alınacak otomobillerden asla değil. Çünkü ne yedek parçası var ne de ikinci el piyasası. Tamamen koleksiyonluk bir otomobildir. Eğer vaktiniz ve bol paranız varsa alabilirsiniz.

Kaynak: otogenel

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Kopyalamak Yasaktır
Scroll to Top