Araba Kalorifer Radyatörü Temizliği Fiyatı Ne Kadar? Torpido Sökmeden – 2023

Artık havalar iyiden iyiye soğumaya başladı. Isıtmayan kaloriferlerin büyük sebebi ise kalorifer radyatörünün tıkanmasıdır. Peki ya torpido sökmeden kalorifer radyatörü ne kadara temizlenir. Kalorifer petek temizliği ne kadar sürer? Kalorifer radyatörü temizliği fiyatı ne kadardır? Kısaca 2023 yılı için kalorifer radyatörü temizliği maliyeti hakkında bilgi vereceğiz.

araba kalorifer radyatoru temizligi

Artık eylül ayının son günlerinin yaşıyoruz. Havalar yavaş yavaş soğumaya başladı. Şahsen ben özellikle sabah erken saatlerde ve geceleri aracımızın kaloriferini sıcak konumda çalıştırmaya başladım. Çünkü arabanın içi buz gibi oluyor. Yaz aylarında motor suyu olarak bildiğimiz çeşme suyu kullanılınca radyatör içerisinde kireç, pas ve korozyon nedeniyle tıkanma olabiliyor. Bunun sonucunda radyatöre sıcak su gelmediği için ısıtmıyor. Bu sebeple tıkalı kalorifer peteğinin ya değiştirilmesi ya da temizlenmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: “Araba Kaloriferi Neden Isıtmaz

Kalorifer Radyatörü
Kalorifer Radyatörü

Kalorifer Radyatörü Torpido Sökmeden Ne Kadara Temizlenir?  2023

Kalorifer radyatörü tıkandığı zaman eskiden olsa torpido göğsü sökülür, radyatör yerinden söküldükten sonra şişleme yapılırdı. Bu hem çok pahalı hem de uzun süren bir işti. Çünkü sadece torpido söktürmek için şuan bin lira para istiyorlar. Ancak gelişen teknoloji yardımıyla günümüzde çok daha ucuz ve kısa sürede temizlenebilmektedir. Kalorifer hortumlar yerinden sökülerek makine bağlanır. Ardından özel temizleme ilaçları kaloriferin tıkalı hatları açar ve tertemiz yapar. Bu işlem yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir. Torpido sökmeden kalorifer radyatörü temizleme fiyatı 2023 yılı için 500 lira gibi bir ücrete yapılmaktadır. Ancak kullanılan makinenin kalitesi bu fiyatın artıp azalmasına sebep olabilir. Eski makineye sahip iş yerlerinde daha ucuz fiyat isteyebilirler. Ancak ucuz etin yahnisi misali istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Hatta çok kaliteli ve güçlü radyatör temizleme makinesi sahibi iş yerlerinde 750 lira bile istenilmektedir.

Kalorifer radyatörü temizletecekseniz bu işlemi bilen birisinde yaptırmanızı tavsiye ederim. Temizleme makinesini alan her usta kendini yapabiliyor sanıyor. Ama gerçek o şekilde değil. Temizlik sırasında hortumların sıkılmaması arabanın su eksiltmesine neden olabilir. Ayrıca iyice temizlenmemesi durumunda kalorifer çok iyi ısıtmayabilir.

Kaynak: otogenel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir