Arka Çamurluk Boya ve Değişim Fiyatı Ne Kadar? Arka Çamurluk Boyatma

Otomobillerin arka tekerlerinin üstünde bulunan kaporta parçalarından bir tanesi olan arka çamurluk boya fiyatı ne kadar? Arka çamurluk değişim fiyatı ne kadar? Arka çamurluk boya ve değişim işçilik ücreti ne kadar? Sonuç olarak 2023 yılı için arka çamurluk değişimi ve boyanması maliyeti hakkında bilgi vereceğiz.

Otomobillerimizin dış yüzeyinde bulunan saclara kaporta aksamı adı verilir. Kaporta parça sayısı 16 civarındadır. Bunlardan iki tanesi ise arka sağ ve sol çamurluktur. Otomobilin en çok darbeye maruz kalan kaporta parçalarından bir tanesidir. Çünkü özellikle geri manevra sırasında arka çamurluklar baya bir hasar alabilmektedir. Kaza sırasında ise arka çamurluklar yine darbeye maruz kalabilir. Arka çamurlukların bir diğer özelliği ise üstünde çizgi kuşak barındırmasıdır. Bu da kırılma olasılığını artırdığından çoğu zaman değiştirilmesini gerektirebilir. Sonuç her ne olursa olsun aracınız arka çamurlukları çizik, çarpma, kırılma ve güneş yanığı gibi nedenlerle boyasında bir sorun olduysa yeniden boyatmanız veya değiştirmeniz gerecektir. Bunun için öncelikle işinin ehli bir kaporta boya ustası bulmak zorundasınız. Çünkü her eline boya tabancasını ve spreyi alan kendine boyacıyım dediği için renk uyumsuzluğu olabiliyor. Hatta ustalar kaporta parçalarında boya dalgalanması bırakabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Tampon Kırık ve Çatlak Tamir Fiyatı Ne Kadar

Arka çamurluk boyanması için sökülmesi gerekmez. Ancak hasar büyük ise arka çamurluk sacı değişimi gerekebilir.

Sağ ve Sol Arka Çamurluk Değişim ve Boya Fiyatı Ne Kadar? İşçilik Ücreti 2023

Sağ ve Sol Arka Çamurluk Boya Ücreti: Boya fiyatları aracınızın boya rengi ve tipine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin normal, metalik, sedef boya fiyatları farklıdır. Ustanız öncelikle eski boyayı kazır. Ardından güzelce astar çeker ve üstüne boyayı sürer. Son olarak vernikler. Arka çamurluk boyama ne kadar sürer diye soracak olursanız ortalama 2 günlük bir süre içerisinde ustanız boyasını tamamlayacaktır. Sağ ve Sol arka çamurluk metalik renk boyama fiyatı 2023 yılı için 1.500 ile 2.500 lira arasında değişecektir. Sedef boya ise 2.000 ile 3.000 lira arasın değişen bir paraya yapılmaktadır.

Sağ ve Sol Arka Çamurluk Değişim Ücreti: Evet değişim fiyatı ise çok daha maliyetlidir. Çünkü öncelikle size bir sağ ve sol arka çamurluk sacı lazım. Bunun fiyatı ise 3.000 ile 10.000 lira arasında satılmaktadır. Diğer taraftan çamurluk sacı yeni alındığı zaman siyah renktedir. Yine boya kaporta ustasının bu parçaya önce astar, sonra boya ve son olarak vernik atması gerekir. Yani 2023 yılı için arka çamurluk değişim maliyeti 5.000 ile 15.000 lira arasında bir para tutacaktır.

Kaynak: otogenel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Kopyalamak Yasaktır