Dodge Avenger Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Amerikalı otomobil üreticisi Dodge’nin ülkemizde bir dönem sattığı modellerden olan Dodge Avenger nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Dodge Avenger inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Amerikalılar her zaman gösterişli, büyük, konforlu ve donanımlı otomobillere ilgi duymuşlardır. Onlar için bir otomobilin ne kadar yakıt tükettiği değil, ne kadar güçlü olduğu önemlidir. Zaten böyle motorlu arabalara binebilmek için yani petrol için neler yaptığını söylememize gerek yoktur. Dodge Avenger, 90’lı yıllarda üretilmeye başlamıştır. Hatta tek tük olarak ülkemize de gelmiştir. Ancak Avenger modeli 2007-2008 yılları arasında Türkiye’de satılmıştır. Öyle çok fazla tutulmamıştır. Zaten ülkemizde hiçbir Amerikan arabası öyle güzel satış rakamları yakalamamıştır.

İlginizi çekebilir: Chevrolet Epica Nasıl Bir Araba, Alınır Mı?

Dodge Avenger Nasıl Bir Araba?

Dodge Avenger, Chrysler Sebring ile aynı platformda üretilmiştir bir arabadır. İlk olarak Amerika’da piyasaya sürülen araç, sonraki yıllarda birçok ülke ile birlikte Türkiye’de de satılmıştır.  Dodge Avenger, gösterişli ve sportif bir tasarıma sahiptir. Büyük jantları, agresif ön ızgarası ve keskin hatları ile dikkat çeker. İç mekanda geniş bir yolcu ve bagaj alanı sunar. Yüksek kaliteli malzemelerle donatılmış, ergonomik bir tasarıma sahip kokpiti ile sürücü dostu bir arabadır. Araçta, çift bölgeli otomatik klima, dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, Bluetooth bağlantısı, geri görüş kamerası, ısıtmalı koltuklar ve çekiş kontrol sistemi gibi birçok özellik yer alır.

Dodge Avenger’ın 2.0 CRD (140 beygir dizel) ve 2.0 SXT (170 beygir) motor seçenekleri ile satılmıştır. 5 ileri otomatik ve 6 ileri manuel şanzıman tipleri mevcuttur. Dodge Avenger, güvenliği de göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır. Araçta, çift ön hava yastığı, yan hava yastıkları, yan perde hava yastıkları, elektronik sürüş kontrolü ve frenleme desteği, yokuş kalkış desteği, ABS, ESP, ASR, hız sabitleyici, çift bölgeli dijital klima ve lastik basınç sensörü gibi birçok özelliği bulunur. Genel olarak, Dodge Avenger, sportif ve gösterişli bir tasarım, yüksek kaliteli malzemelerle donatılmış bir iç mekan, iyi bir performans ve geniş bir güvenlik özellikleri yelpazesi sunan orta sınıf bir otomobildir.

dodge avenger arka ve yandan

Dodge Avenger Kullanıcı Yorumu

Bu arabanın Türkiye’de tutulmayan bir model olması gerçekten büyük bir avantaj. Ya değilse böyle kaliteli bir otomobile bu para ile nasıl sahip olurduk. Öncelikle D segmenti olan bu araba parasına göre çok şey sunan bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. İçi bir salon kadar geniştir. Koltuklarında otururken kendimi çok rahat hissediyorum. Arka koltuklarında 4 kişi bile sığacak kadar geniştir. Motor performansı ise çok güzeldir. Fiat, teknolojisi kullanılan motoru çok seri ve atak bir performans sergiliyor. Şehir içinde basınca gitmem demiyor. Şöyle ki ışıklarda durdunuz ve kalkarken gaza yüklendiğinizde tüm arabaları arkada bırakıyorsunuz. Kocaman cüssesine rağmen çok seri ve manevra kabiliyeti yüksek bir arabadır. Verdiği güven hissi çok güzeldir, sanki bir kazaya karışsanız size hiç bir şey olmayacak sanıyorsunuz. Bu arabanın muadili passat ve mondeo gibi arabalar olmasına rağmen onlardan hiçbir kalır yanı yok. Fiyatı ise onların yarısı kadar.

Dodge Avenger Alınır Mı?

Bu arabanın satıldığı paralara bugün aynı model bir clio veya ne biliyim Albea gibi arabaları bile vermiyorlar. Ancak onlardan en az 4 gömlek daha fazla bir arabadır. Yedek parçaları bulunuyor mu diye çok soran oluyor. Ben İstanbul’da zorda olsa buluyorum ama bir şekilde buluyorum. İkinci el piyasası yok denecek kadar azdır. Sonuç olarak bu paralara alabileceğiniz en iyi arabalardan bir tanesidir.

Kaynak: otogenel

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Kopyalamak Yasaktır
Scroll to Top