Honda Prelude Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Honda’nın spor modeli olan ve 90’lı yıllarda adından çok söz ettiren modeli olan Prelude nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Honda Prelude inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Honda, Japonya’nın Dünya’da en çok satılan otomobil markalarından bir tanesidir. Ülkemizde her ne kadar Civic modeli ile tanınıyor olsa da çok çeşitli spor modelleri de mevcuttur. Prelude ise ülkemizde ilk olarak 1983 yılında satılmaya başlamıştır. Satış rakamları çok düşük olmasına rağmen Türkiye’de 1999 yılına kadar satışına devam edilmiştir.

İlginizi çekebilir: Honda İntegra Nasıl Bir Araba, Alınır Mı?

Honda Prelude Nasıl Bir Araba?

Honda tarafından üretilen bir spor otomobil modelidir ve 1979 yılından 2001 yılına kadar piyasada bulunmuştur. Prelude, Accord modelinden ayrı olarak tasarlandı ve Honda’nın diğer modellerinden daha sportif bir sürüş deneyimi sunması amaçlandı. Prelude’nin tasarımı ve yapısı benzersizdir ve modelin benzersiz bir tampon ve arka spoiler ile donatılmıştır. Ayrıca, Prelude’nin iç mekanı da diğer Honda modellerinden farklıdır ve daha lüks bir ortam sunar. Modelin iç mekanı kaliteli malzemelerden üretilmiştir ve sürücünün rahat bir sürüş deneyimi yaşaması amaçlanmıştır. Prelude’nin motor seçenekleri arasında 2.0 litre (140 beygir) ve 2.2 litre VTi (185 beygir)  motorlar bulunur. Bu motorlar güçlü ve ekonomiktir ve Prelude’nin sportif sürüş deneyimini destekler. Ayrıca, Prelude’nin vites seçenekleri arasında manuel ve otomatik seçenekler bulunur. Prelude’nin üretimi 2001 yılında sonlandı, ancak hala birçok Prelude sahibi tarafından sevilen ve modifiye edilen bir model olarak kabul edilir. Prelude, Honda’nın spor otomobilleri arasında öne çıkan bir model olarak kabul edilir ve hala birçok otomobil tutkununun hayranıdır.

HONDA PRELUDE ARKADAN

Honda Prelude Kullanıcı Yorumu

Ben Honda’nın spor tasarımına her zaman hayran kalmışımdır. Zaten her zaman farklı tasarımlarda yolda çok görülmeyen modeller dikkatimi çekmiştir. Bu sebeple bende 1997 model bir otomatik vites Prelude aldım ve 3 yıl boyunca kullandım. Öncelikle arabanın içinden anlatmaya başlayacak olursak güzel ve sportif bir iç mekanı vardır. Koltuklarında deri döşemeye yer verilmiştir ayrıca yan bel destekleri mevcuttur. Yere yakın bir model olduğu için yolda giderken sanki bir Ferrari görüntüsü veriyor. Trafikte çok kişi bu arabanın markası ne diye bana sormuşluğu vardır. 2.2 vti motorunun performansı çok güzedir. Gaza yüklendiğiniz zaman asla gitmem demez. Örneğin bir ışıklarda durdunuz ve kalkarken gaza yüklendiğinizde uçar gider. Tüm arabalar arkanızda kalıyor. Otobanda çok defa hız testi yaptım ve 220 km/s hızı hiç zorlanmadan yakaladı. Yol tutuşu muhteşemdir ve arkasını kolay kolay savurmaz. Yine de eski bir teknoloji olduğu için kullanım sırasında dikkatli davranmakta çok fayda var. Yol ve motor sesini hafiften içine alıyor. Frenleri gayet güçlüdür ve arabayı kısa mesafe içerisinde düz bir şekilde durdurabilir.

Honda Prelude Alınır Mı?

Bu araba bendeyken pek çok kişi Prelude yedek parçaları bulunuyor mu diye bana soruyordu. Bu konuda maalesef cevabım olumsuz yönde. Özellikle kaporta aksamından bir parça ihtiyacı duyarsanız samanlıkta iğne aramak gibi çıkma parça arayıp duruyorsunuz. Diğer bir yandan ikinci el piyasası yok denek kadar azdır. Eğer bir Prelude alacaksanız mutlaka geçmişini bildiğiniz temiz kullanılmış bir tanesini almaya özen göstermelisiniz. Eğer ben farklı bir otomobil sahibi olacağım derseniz alabilirsiniz. Ancak diğer türlü gündelik kullanımlar için uygun bir araba değildir.

Kaynak: otogenel

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Kopyalamak Yasaktır
Scroll to Top