Honda Shuttle Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Honda’nın büyük aile otomobili Shuttle nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt aracağız. Ayrıca Honda shuttle inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Honda Shuttle, Honda’nın kompakt bir MPV (multi-purpose vehicle) modelidir. Honda Shuttle, konforlu bir iç mekan ve esnek bir yapıya sahip olan bir araçtır. Günlük kullanıma uygun olarak tasarlandı ve küçük bir aile için idealdir. Ülkemizde 1996 ile 1999 yılları arasında satılmıştır.

İlginizi çekebilir: Honda integra nasıl bir araba, alınır mı?

Honda Shuttle Nasıl Bir Araba?

Honda Shuttle, esnek ve kullanışlı bir iç tasarıma sahiptir ve bir aile için rahat bir seyahat aracı olarak kullanılabilir. Araç, standart 5 kapılı bir hatchback olarak tasarlandı ve koltuk konfigürasyonlarının değiştirilebilmesi sayesinde fazladan yükleme alanı sunar. Bagaj hacmi oldukça geniştir ve ihtiyaç duyulan eşyaların rahat bir şekilde yerleştirilmesine olanak tanır. Ayrıca, araç, iyi bir güvenlik donanımına sahiptir ve çarpışma durumlarında yolcuları koruyan özelliklere sahiptir. Örneğin, hava yastıkları, güçlü bir şasi ve güncel güvenlik standartlarına uygun bir fren sistemi vardır. Honda Shuttle, rahat ve esnek bir seyahat aracı olarak kullanılabilir ve aynı zamanda yükleme ve taşıma gereksinimlerine cevap verebilen bir MPV’dir. 4 ileri otomatik ve 5 ileri manuel vites seçenekleri vardır. Motor olarak ülkemizde 4 silindirli ve benzinli 2.2 litre (150 beygir) ve yine 150 beygir gücünde 2.3 litrelik iki motor seçeneği ile yer almıştır.

Honda Shuttle Kullanıcı Yorumu

Ailem için büyük 7 kişilik bir otomobil ararken Honda’nın sağlam olduğunu bildiğimden Shuttle almaya karar verdim ve 1998 model bir tanesini aldım. Öncelikle anlatmaya arabanın içinden başlayacak olursak iç mekanı oldukça geniştir. Bu arabanın Amerikan pazarı için üretildiğini direksiyondan vites kolu olduğunu görünce hemen anlıyorsunuz. Arkada bulunan 2 sıra koltukları birbirinden bağımsız olarak kapatılabiliyor. İç hacmi oldukça geniştir arka diz mesafesi çok geniştir. Kullanırken sanki otobüs kullanıyormuş hissi veriyor. Arka ikinci sırada bulunan koltuklarının diz mesafesi çok geniş olmadığı için yetişkinler için biraz sıkıntı çıkartabilir. Motor performansı ise çok güzeldir. Şehir içinde ara hızlanmalarda falan spor otomobil gibi hızlanıyor. Vites geçişlerini asla hissettirmiyor. Ancak eski bir şanzıman olduğu için dik yokuşlarda geri kaçırabiliyor. Şehirlerarası yollarda çok güzel ve konforlu bir yolculuk imkanı sunuyor. Benim çocuklarım Shuttle ile yolculuk yaparken hiç sıkılmıyor. Virajlarda ise biraz dikkatli olmakta fayda var. Çünkü sert virajlarda oldukça fazla yatıyor. Bunda kasasının yüksek olması büyük rol oynuyor.

Honda Shuttle Alınır Mı?

Honda’nın çok sağlam ve uzun ömürlü bir araba olduğunu herkes bilir. Ancak shuttle alacaksanız yedek parçasını bulmakta zorlanırsınız. Özellikle kaporta aksam parçalarını bulmak imkansız denecek kadar zor. Geniş aileler için ideal olmasına rağmen yedek parça yüzünden uzak durmanızı tavsiye ederim. İkinci el piyasası ise yok denecek kadar azdır. Ben satana kadar çok zorluk çekmiştim.

Kaynak: otogenel

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Kopyalamak Yasaktır
Scroll to Top