LPG Beyni (Regülatör) Değişimi Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti – 2023

LPG yakıt sistemine sahip araçlarda LPG beyin değişimi ne kadardır? LPG beyni fiyatı ne kadar? LPG beyni değişimi işçilik ücreti ne kadar? Kısaca 2023 yılı için LPG beyni değişimi maliyeti hakkında bilgi vereceğiz.

lpg beyin regulator degisimi

LPG beyni diğer adıyla LPG regülatörü sisteminin en önemli parçasıdır. Çalışma prensibi çok basittir. Aracınıza gaz aldığınızda sıvı halde lpg tankına dolar. Burada sıvı halde duran gazın, gaz haline geçirilmesi gerekmektedir. Bunun için gazı biraz ısıtmak gerekir. Bu işlemi ise LPG regülatörü yerine getirir. Depodan gelen sıvı haldeki gaz, regülatörün içinde motor suyu ile ısıtılır. Isınan sıvı gaz haline geçer ve motora gönderilir. İşlevi basit olmasına rağmen LPG sisteminin çalışmasının en kilit noktasıdır. LPG beyni arıza yaptığı zaman aracınız büyük ihtimal ya çalışmayacak ya da çalışmakta zorlanacaktır. Ayrıca içinde bulunan diyafram sızıntı yaparsa aracınızda su ile gaz birbirine karışacağı için gaz kokusuna neden olacaktır. Ancak ilk bozulmaya başladığı zaman motorda tekleme ve çekiş güçlüğü gibi sorunlara neden olmaktadır.

LPG Beyni Fiyatları ve Değişim İşçilik Ücreti – 2023

Ustanız aracınızın LPG regülatörünün arızalı olduğunu elleyerek anlayabilir. Siz motoru çalıştırdığınızda beyin ısınmıyor ve soğuk kalıyorsa sıcak su gelmiyor demektir. Bu durumda gaz haline geçemeyen LPG yanma zorluğu çekecektir. LPG beyni tamiri pek mümkün olmayan bir şeydir. Zaten Regülatör tamiri ve değişimi hemen hemen aynı fiyatlara yapılmaktadır. Şidi gelin markaların karbüratörlü ve sıralı sistem LPG beyin fiyatlarına bakalım.

LPG Beyin (Regülatör) Marka LPG Beyin Fiyatı – 2023 
Atiker Sıralı Beyin 350 Lira
Albien Karbüratörlü LPG Beyin 350 Lira
Mimgas Sıralı Beyin 350 Lira
Atiker Karbüratörlü Beyin 370 Lira
Vikars Sıralı Beyin 370 Lira
AKL Karbüratörlü Beyin 400 Lira
AKL Sıralı Sistem Beyin 380 Lira
Tartarini Sıralı Sistem Beyin 1.100 Lira
Zavoli Sıralı Sistem Beyin 1.000 Lira
Lovato Karbüratörlü Beyin 1.250 Lira
Lovato Sıralı Beyin 1.150 Lira
Landirenzo Sıralı Beyin 2.500 Lira
Prins Sıralı Sistem Beyin 1.750 Lira

Evet yukarıdaki tabloda bazı marka LPG regülatörü fiyatlarına yer verdik. Karbüratörlü ve sıralı sistem (enjeksiyonlu) motorların lpg beyni fiyatları bu şekilde. LPG beyni değişimi yaklaşık olarak 1-1.5 saat sürer. Ustanız ise değişimi için işçilik ücreti olarak 300 lira para alacaktır. Yani 2023 yılı için LPG beyni değişimi maliyeti 650 ile 3.500 lira arasında bir para tutacaktır.

Kaynak: otogenel

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Kopyalamak Yasaktır
Scroll to Top