LPG Filtresi Değişimi Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023

LPG’li araçların tümünde bulunan bir parça olan LPG filtresi ne kadara değişir? LPG filtresi fiyatı ne kadardır? LPG filtresi değişimi işçilik ücreti ne kadar? Sonuç olarak 2023 yılı için LPG filtre değişim maliyeti hakkında bilgi vereceğiz.

lpg liftresi deegisimi ne kadar

Fosil yakıtlarla çalışan araçların tümünde yakıt motora gelmeden önce filtre edilmektedir. Buna yakıt filtresi adı verilir. Aracınız ister dizel, isterse benzinli olsun mutlaka bir yakıt filtresi bulunmaktadır. Benzinlikten aldığını yakıt rafine edilirken zaten filtre edilir. Ancak içerisinde motorda enjektörleri tıkayacak kadar küçük parçalar kalmaktadır. Bunun için tüm araçların yakıt filtresi vardır.

İlginizi Çekebilir : “Marş Dinamosu Değişimi ve Tamiri Fiyatı Ne Kadar

LPG sistemine sahip araçlarında bir LPG filtresi bulunmaktadır. Çünkü benzin istasyonundan aldığınız gazın içerisinde tortu olabilir. Eğer filtre edilmeden direk motora gönderilirse motor içerisinde biriken parçalar motora zarar verebilir. Ayrıca LPG enjektörlerinin tıkanmasına neden olacağından aracınızın motorunun çalışmasını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden aracınızda küçük bir kutunun içinde LPG filtresi vardır. LPG filtresi tıkandığı zaman çekiş düşebilir, aracınız stop edebilir veya hiç yakıt gelmeyeceği için hiç çalışmayabilir, sıralı sistem LPG sistemi varsa LPG’ye geçtiği zaman motor stop edebilir. Ayrıca yakıt eksikliğine bağlı olarak motor titreyebilir. LPG’li araç sahipleri genelde bu filtrenin değişimini aksatırlar. Ta ki tıkanana kadar kullanır sonrasında fark etmediği için sanayide ustalar tarafından çok büyük hasarlar olarak kandırılırlar. Bu yüzden aracınızın LPG filtresini her rutin bakımda (10.000 Km’de bir) değiştirmeniz sizin ve aracınızın faydasına olacaktır.

İlginizi Çekebilir : “LPG Beyni (Regülatör) Değişim Fiyatı Ne Kadar

lpg filtresi

LPG Filtresi Ne Kadara Değişir? Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023 

LPG filtresi değişimi ne kadar sürer diye soracak olursanız 10-15 dakikalık bir işlemdir. Bu yüzden muhakkak zaman geçirmeden değiştirmeniz gerekir. LPG filtresinin yeri gaz kesicinin hemen altında yer alır. LPG tankından gelen bakır boru filtrenin içinden geçer. Ayrıca parça fiyatı olarak çok ucuzdur. Şimdi ülkemizde en çok tercih edilen LPG kiti markalarının filtre fiyatlarına bakalım.

Atiker LPG Filtresi Fiyatı : 40 Lira

BRC LPG Filtresi (Yeni Tip) Fiyatı : 60 Lira

Zavoli LPG Filtresi Fiyatı : 65 Lira

Prins LPG Filtresi Fiyatı : 70 Lira

Vikars LPG Filtresi Fiyatı : 40 Lira

SMF LPG Filtresi Fiyatı : 50 Lira

Tartarini LPG Filtresi Fiyatı : 65 Lira

Gördüğünüz gibi filtrenin en pahalısının bile fiyatı 70 lira civarlarındadır. Değişimi için işçilik ücreti olarak 20-30 lira para alınmaktadır. Aslında sizde rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Ancak daha önce yapmadıysanız bir LPG ustasından yardım almanız sizin faydanıza olacaktır. Sonuç olarak LPG filtresi değişim maliyeti 2023 yılı için en fazla 100 lira para tutacaktır.

Kaynak: otogenel.com

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Kopyalamak Yasaktır
Scroll to Top