1. Anasayfa
 2. Fiyat Bilgisi

Sinyal Kolu Değişimi Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti – 2023

Sinyal Kolu Değişimi Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti – 2023
0

İkaz donanımlarından bir tanesi olan sinyal kolu ne kadara değişir? Sinyal kolu fiyatı ne kadar? Sinyal kolu değişimi işçilik ücreti ne kadardır? Kısaca 2023 yılı için sinyal kolu değişimi maliyeti hakkında bilgi vereceğiz.

sinyal kolu degisimi ne kadar

Aracınızla yolda giderken sağa veya sola dönmek istediğinizde sinyal vermek zorundasınız. Çünkü arkadan gelen aracın sizin dönüş yapacağınızı bilmesi gerekir. Sinyal verme işlemi direksiyonun sol tarafında bulunan bir kol yardımıyla yerine getirilir. Kolu aşağı indirdiğinizde sola, yukarı kaldırdığınızda sağa sinyal vermiş olursunuz. Kol ortada dururken sinyaller kapalı demektir. Sinyal kolu sürekli hareket eden bir parça olduğu için zamanla bozulabilir. Arıza yapmasının sebebi genelde kol tırnağının kırılmasıdır. Sinyal kolunun bir diğer özelliği ise dönüş tamamlandıktan sonra direksiyonu çevirirken otomatik olarak atıp kendi kendine ortaya gelmesidir. Eğer aracınızın sinyal kolu arıza yaparsa sinyal veremeyebilirsiniz. Bazı durumlarda ise sinyaller sürekli olarak çalışır. Veya kol kendi kendine düşebilir ve yolda giderken aracınız kendiliğinden sola sinyal verebilir. Bu durumlarda sinyal kolunu değiştirmeni gerekecektir. Zaten kolda arıza varsa araç muayenesinden geçmesi mümkün değildir. Ayrıca bazı marka ve model araçlarda sinyal kolu arızalandığı zaman airbag arıza lambasını yakabilmektedir.

Sinyal Kolu Ne Kadara Değişir? Fiyatı Değişim İşçilik Ücreti – 2023

Sinyal kolu pahalı bir parça olduğu için genelde tamir yoluna giderler. Eğer tırnağı kırılmış ise oto elektronik iş yerlerinde tamir edilebilmektedir. Bunun için tamir ücreti olarak 200 ile 600 lira arasında bir para istemektedirler. Ancak tamir edilemeyecek kadar arızalı ise bu sefer değiştirilmesi gerekir. Bunun için bir oto elektrikçiden yardım almanız gerekecektir. Ustanız ilk olarak direksiyonu sökecek ve ardından ilgili soketleri çıkartacaktır. Ardından sinyal kolunu yerinden sökecektir. Bazı araçlarda ise sinyal kolu tek değil, sağlı sollu tek parça halindedir. Bu tür durumlarda daha pahalı bir fiyat çıkmaktadır. İsterseniz şimdi bir kaç marka ve modelin sinyal kolu fiyatlarına bir göz atalım.

 • Toyota Corolla Sinyal Kolu Fiyatı : 500 – 1500 lira
 • Ford Focus MK1 Sinyal Kolu Fiyatı : 400 Lira
 • Renault Clio Sinyal Kolu Fiyatı : 450 Lira
 • Peugeot 307 Sinyal Kolu Fiyatı : 1500 – 2000 Lira
 • Tofaş Sinyal Kolu Komple Fiyatı : 350 Lira
 • Volkswagen Golf, Jetta Sinyal Kolu Fiyatı : 450 – 600 Lira

Evet gördüğünüz gibi parça fiyatları bu şekildedir. Hatta Mercedes, BMW, Audi ve Volvo daha lüks otomobillerin sinyal kolu fiyatları daha yüksek olabilmektedir. Sinyal kolu değişimi için işçilik ücreti olarak 300 ile 500 lira arasında bir para alınmaktadır. Kısaca sinyal kolu değiştirmenin maliyeti 2023 yılı için 650 ile 3.000 lira arasında değişebilmektedir.

Kaynak: otogenel

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir